מסיבה לילדים לט"ו בשבט

עודכן ב: 15 מאי 2019


להורדה כקובץ ולהדפסה - לחצו כאן

מתי?

המסיבה תתקיים במעון (רצוי ביום ט"ו בשבט שיוצא השנה ב-31.01.18)

מי מגיע? נזמין את ההורים לשלוח את הילדים בבגדים חגיגיים ונכין יחד איתם כתרים (אפשר רצועות בריסטול חום שעליו יודבקו מדבקות ורודות ולבנות או ניירות קרפ כמו פרחים).

מה אוכלים? נערוך שולחנות עם מפות ונביא כיבוד משבעת המינים, אפשר ומומלץ לשתף את ההורים בהבאת הכיבוד. אפשר שהכיבוד יהיה משבעת המינים המותאם לגילאי המעון (אסור להכניס למעונות פירות יבשים ופיצוחים):

החיטה והשעורה -ביסקוויטים או קרקרים, הגפן - מיץ ענבים,

זית – נביא זיתים חתוכים וללא גלעינים, תאנה- נביא תאנים או ריבת תאנים,

רימון – גרגירי רימון, תמר- אפשר כריך עם ממרח תמרים.

פעילות (ניתן לעשות את כל השלבים או חלקם):

שלב 1- מסיבת יום הולדת לאילן:


הילדים יגיעו חגיגיים, יקבלו את הכתרים שהכינו ונפתח במסיבה! לאחר כמה מילות הקדמה שלי ["ברוכים הבאים הורים וילדים יקרים.. אתם יודעים למי יש יומולדת היום? ל... (שם מטפלת), לא... ל.. לא.. היום יום הולדת לשקדיה! אתם יודעים ששקדיה זה עץ, והשקדיה מסמלת את כל העצים ולכל העצים יש יום הולדת היום!! אז בואו נחגוג לה! ונזכור לומר תודה רבה לעצים שהם מביאים לנו פירות, וצל, ויופי, ומקום לבעלי חיים ותודה לעצים שמהם מכינים רהיטים והרבה דברים יפים ונשמור יחד על הטבע, נזרוק אשפה לפח, לא נדרוך על הפרחים ונשמור על בעלי החיים.

נביא את עץ השקדיה שהכנו נשים אותה במרכז החדר ונרקוד סביבה גם הילדים במעגל שירי "היום יום הולדת" לשקדיה, ונוסיף את שירי החג שלמדנו (שירים לילדים תמצאו בערוץ ה-YouTube שלנו).

בתמונה שצרפתי יש רעיון להכנת עץ מענף עליו הודבקו פרחים, והוא עומד בתוך פלסטיק עם חימר או אדמה, כך הוא יציב.

שלב 2 ארוחה משותפת:

לאחר מכן נשב לסדר טו בשבט קצר, ייחודי משלנו. בסדר זה נספר להורים את כל קורתינו בנושא הנלמד; נספר שהתחלנו בסימן ארץ, יצאנו לטבע וחווינו אותו בחושינו, שלמדנו על העץ וסוגיו השונים, והמשכנו לימוד על שבעת המינים שעוד מעט נאכל יחד (כל מעון לפי מה שלמדו בו).

נזמין את הילדים לשבת סביב לשולחנות ונספר להם שהבאנו כיבוד משבעת המינים. נחלק להם את המאכלים ונספר תוך כדי על המאכלים (יש לנו חיטה ושעורה, מהם מה מכינים? לחם.. נכון.. ומה עוד? נענה תשובות יחד עם הילדים).

שלב 3 יצירה/התנסות בחומרים:

נכין עם הילדים עציץ מיוחד מבקבוקי הפלסטיק, ההורים יגזרו את הבקבוקים בצורה המתאימה והילדים יקשטו בטושים ומדבקות מיוחדות. נוכל לתת לכל יד מתנה הביתה את הפרח או לצאת לשתול בחצר המעון (רעיונות נוספים ליצירות מצורפות בתמונות כאן וגם בערוץ ה-YouTube שלנו)

אם המסיבה בלי הורים מומלץ לגזור מראש את הבקבוקים.

סיום ומתנה: אני מודה למטפלות היקרות על כל עבודתן ולהורים שטרחו והגיעו. ולסיום אנחנו מחלקות לילדים שתיל קטן שקניתי. לשתיל מצורף שיר שכתבתי (תוכלו להשתמש בשמחה😊)


ורד ונגרובר

יחד, למען הגיל הרך

vered@meonot.org | 052-5666169

#מעון #פעילות #הורים #מידע #חוויה #חגים #טובשבט #שורשים #שקדיה #מיחזור #יצירה #שירים

197 צפיות0תגובות
  • mail_box2
  • Facebook Social Icon
  • you_tube_icon
  • Pinterest Social Icon

© כל הזכויות שמורות לבית לגיל הרך

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now