הרהורים לקראת פורים


חג פורים חג גדול לילדים?

מסכות רעשנים מפחידים ת'תינוקות וגם ת'פעוטות,

אביזרים וכובעים חגיגה רק להורים!

הפעם בחרתי להקדים כתבה לתחפושת, האומנם?!


אני מקווה שעדיין לא השקעתם את מיליוני השקלים, ריצות עצבים וכאבי ראש בבחירה וקניה של תחפושות, כי רגע לפני יש לי כמה מילים למחשבה וטיפים לבחירה נבונה.

קיים בשווקים מגוון רחב של תחפושות ססגוניות וצבעוניות, עם ובלי אביזרים וטווח המחירים נע בין כוכבים למאות שקלים. תחפושות זהות מחירן שונה בין החנויות, ערכו סקר שוק לפני הקנייה (אם בריאותכם הנפשית יקרה חכם עשו זאת לבד – בלי הילדים), זכרו התחפושת תשרת את הילד 100% במחצית הראשונה של יום המסיבה במסגרת החינוכית ואח"כ סביר להניח שתצטרף לשאר חפצי המשחק של הילד.

רגע לפני היציאה לחנות בררו עם הילד למה הוא רוצה להתחפש ואם אין תחפושת מוגדרת אז כיוון כללי תחפושת מלכותית, אומנויות לחימה, אגדות, בעלי מקצוע וכד'. בדרך זו תוכלו להגיע ממוקדים למדפי התחפושות בחנות, תחסכו זמן ואולי לא מעט כסף.

חשוב שהילד "יתחבר" לתחפושת הוא זה שאמור להשתמש בה, אם תכריחו או תשכנעו אותו לרכוש תחפושת שלא "מדברת" אליו, קרוב לוודאי שברגע האמת היא תישאר תחפושת מיותמת וילד מצוברח ובוכה (כי כבר שעתיים לפחות חופרים לו שהיא יפה ושילבש אותה).

תחפושת חייבת להיות נוחה לילד הלובש לא ארוכה מדי, לא מגרדת, לא חמה מדי וכד'. הילדים צריכים להרגיש נוח בתחפושת, והיא יכולה לעלות 5-500 ש"ח, זה פחות חשוב להם; והחשוב מכל נוחה ללבישה ולפעילות הרי הם צריכים להסתובב בה לפחות 3-4 שעות ויותר.


תחפושת לילדים חשוב שיהיה קל ללבוש ולפשוט, חשוב שהתחפושת תהה צבעונית או נוצצת העיקר שמושכת את העין של הילדים (לא שלכם ההורים).

תחפושות פורים לילדים צריכות להיות ללא 10000 אביזרים, וכל מיני פירוטכניקות נלוות, מסיכות, פאות, משקפיים ו..... זה מסורבל, מקשה על הילד ללכת ולפעול בחופשיות.

ילדים לא אוהבים מסיכות וכובעים, הם מתלהבים ברגע שהם רואים אותם אבל לא מוכנים לסבול את ההסתובבות עמם, הם יעדיפו לוותר על ההתחפשות בכלל רק כדי לא להתענות בלבישתם.

החלטתם להיות יצירתיים ולהכין תחפושת בבית? דאגו שתהה נוחה לשימוש ועם כושר הישרדות של יומיים לפחות (נו מה סבתא לא תזכה בסיבוב הופעות).

אקדחי קפצונים/פיקות ורעשנים לרוב מפחידים ילדים עד גיל 4 לכן הימנעו מרכישתם.

חשוב לא פחות הוא האיפור (למי הוא חשוב? זה כבר באמת לא חשוב) הרי לכם טיפ לאיפור- יעיל וזמין, אם אתם זקוקים למייק אפ צבעוני, ערבוב של קרם לחות לפנים עם צללית יוצר משחה לאיפור הפנים שמחזיקה מעמד לאורך כל היום ויורדת במגבון, ניתן להשתמש במשחה זו עם מכחול ולצייר על הפנים, או למרוח משטחים גדולים.

ולמרות הטיפ היעיל שלעיל השתדלו להימנע מאיפור, ילדים לא ממש נהנים מדברים שמרוחים להם על הפנים (לא כולל שוקולד וגם אז בתנאי שהם מורחים), פחות מדקה ואולי גם תוך כדי תהליך האיפור הילד עשוי לתת "ליטוף" עצבני בפנים ולהשאיר תערובת צבעונית מזכרת עגומה אך צבעונית לאיפור שהיה שם קודם.

תינוקות מחופשים הם חלק מהגשמת המאווים של הוריהם, הם גימיק. אז בתור פרזנטורים שלכם, מגיע שיהיה להם נעים בלי איפור על הפנים ובלי סרטים וכובעים על הראש.

ולסיום למי ששכח התחפושת היא מימוש החלום של ילדינו, את החלום שלכם ממשו בתחפושת שלכם :)

נפגש מחופשים בפורים

שלומית זערור למדן

#מעון #פעילות #חוויה #חגים #פורים #תחפושת

142 צפיות0 תגובות
  • mail_box2
  • Facebook Social Icon
  • you_tube_icon
  • Pinterest Social Icon

© כל הזכויות שמורות לבית לגיל הרך

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now