דף מידע על מחלת החצבת


להורדת מסמך ההנחיות של משרד הבריאות - לחצו כאן

‏15 אוקטובר ‏2018 ‏ ו' ‏חשון ‏תשע"ט

הורים יקרים,

לאחרונה קיימת עליה בתחלואה במחלת החצבת במחוז ירושלים שהופיעה בעיקר בקרב ילדים צעירים במסגרות של מעונות, גנים ובתי ספר. להלן מידע על המחלה.


מחלת חצבת הינה מחלה מידבקת, המועברת על ידי נגיף ( וירוס). המחלה מתבטאת בעליית חום המגיעה עד חום גבוה, דלקת בעיניים, נזלת ושיעול ובהמשך פריחה מפושטת על הפנים והגוף. באדם בריא החצבת לרוב אינה מחלה קשה, אולם יתכנו גם סיבוכים כמו דלקת ריאות, דלקת אוזניים והסיכון הוא שהסיבוכים בדרכי הנשימה ובמוח עלולים חלילה להיות קשים וקטלניים.

מחלת החצבת נחשבת לאחת המחלות המדבקות ביותר הקיימות, כאשר הנגיף עובר בקלות ובמהירות מאדם לאדם דרך מערכת הנשימה. באנשים שאינם מחוסנים ההדבקה עלולה להיות מהירה, המחלה מתפשטת ומתרחשות מגיפות של תחלואה. חשוב לדעת כי יש קבוצות באוכלוסייה כמו תינוקות קטנים ואנשים עם חולשת מערכת החיסון, אשר מסתמכות על הגנה באמצעות היותם של הסובבים אותם מחוסנים כנגד המחלה.

בישראל החיסון נגד חצבת ניתן כשיגרה במסגרת תוכנית החיסונים בתחנות טיפת חלב לילדים בגיל שנה ובבית הספר לתלמידים בכיתה א' (כחלק מחיסון משולב המכיל גם את החיסונים כנגד אדמת, חזרת ואבעבועות רוח - MMRV) ומונע הדבקה במחלה.

משרד הבריאות ממליץ כי אם ילדכם הוא בן שנה ומעלה ולא חוסן נגד המחלה, יש לחסנו בהקדם בחיסון המשולב כנגד חצבת MMRV בתחנת טיפת חלב הסמוכה למקום מגוריכם. קבלת החיסון במועד חשובה תמיד, ובמיוחד חשוב להתחסן במועד כעת בתקופה של התפרצות תחלואה במחוז ירושלים.

תודה על תשומת הלב וברכת בריאות שלמה לכם ולמשפחותיכם,

בכבוד רב,

ד"ר חן שטיין זמיר רופאת המחוז

#הנחיות #תינוקות #משרדהבריאות #פעוטות #חיסון #חצבת

19 צפיות0 תגובות
  • mail_box2
  • Facebook Social Icon
  • you_tube_icon
  • Pinterest Social Icon

© כל הזכויות שמורות לבית לגיל הרך

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now