ישיבת צוות לראש השנה בנושא "החלטות טובות לשנה החדשה"


בראש השנה יש סימלי חג - אנחנו אוכלים גזר שיגזרו עלינו גזרות טובות, תפוח בדבש שתהיה לנו שנה טובה ומתוקה ועוד.

אפשר לקחת רעיון זה לישיבת צוות שמתאימה בדיוק לחודש תשרי, אבל נכונה גם לאורך כל השנה.

כהכנה מוקדמת נצא לחנות של "שקל" ונקנה פריטים קטנים. לדוגמא: מחזיק מפתחות לב, עפרון, מדבקה של סמיילי, מפתח, מברשת שיער קטנה /חבילת גומיות, משקפי פלסטיק ועוד.. כמו כן נביא לישיבת צוות דפים קטנים ועטים.


מרכזים את הצוות ומנחים במרכז את הפריטים שקנינו. מנחים את הצוות שכל אחת בוחרת פריט שמסמל בשבילה החלטה טובה שהיא לוקחת לשנה החדשה. לדוגמא, בת שלוקחת משקפיים יכולה לחבר זאת לראות את הילדים בעין טובה, בת שבחרה מברשת/ גומיה יכולה לקחת זאת כסמל שהיא תדאג למראה נקי ונעים של הילדים בקבוצה לאורך כל היום וכו'.. "הפתעות" קטנות אלו הם בעצם סמל שילך עם המטפלת לאורך השנה. לאחר שכל בת מהצוות בחרה בפריט היא רושמת את ההחלטה שלה על פתק. כשכולן מסיימות נכנס את כל הצוות ונשמע האחת מהשניה באיזה פריט היא בחרה וכיצד זה מסמל את ההחלטה שבחרה.

בסוף ישיבת הצוות כל מטפלת לוקחת את הפריט אותו היא בחרה ושמה אותו אצלה בכיתה במקום בולט והוא מסמל לה את ההחלטה בה היא בחרה, לחלופין אפשר לתלות את הפריטים על לוח קיר שמשותף לצוות וכך כל הצוות מקבל השראה לאורך כל השנה על ההחלטות הטובות שכל אחת קיבלה. ניתן במשך השנה להוריד את הסמלים ולשוחח עליהם יחד, האם אנו עומדות בהחלטות שלנו, מה יכול לעזור לנו להתמיד בהם, האם יש החלטה חדשה ומדויקת יותר שאני לוקחת ועוד...

את כמנהלת שומעת את ההחלטות שכל בת בחרה ומידע זה מסייע לך ללוות אותה בהדרכה, ואף להחמיא ולחזק אותה בתחום בו בחרה. בנוסף, במהלך השנה בשיחות חתך תוכלי לפתוח את השיחה עם בת הצוות עם שאלה בנושא ההחלטה שלה (לדוגמא: "את מרגישה שעדיין את מצליחה יחד עם עומס העבודה לראות את הילדים בעין טובה"? בואי נראה כיצד יחד אנו יכולות למצוא זמן בו את מארגנת את הילדים במהלך היום כפי שרצית...").

כדאי גם שאת כמנהלת תשתתפי בתהליך, תבחרי פריט ותשתפי את הצוות בהחלטה טובה שלך, כי אין כמו דוגמא אישית :) (לדוגמא: "בחרתי בסמיילי כי אני רוצה השנה לעשות מאמץ להתחיל כל בוקר עם חיוך, לכן שמתי את המדבקה על הנייד שלי שיזכיר לי זאת, גם אתן צוות תזכירו לי אם אני שוכחת שבחרתי לפתוח את היום עם חיוך"), וכדאי גם "לדבר על זה" במהלך השנה: "היה לי קשה לחייך הבוקר כי ראיתי דברים לא טובים שנעשו במעון אתמול... היום הייתי עם חיוך גדול כי נהנתי מאוד לראות את עבודת הצוות שלכן! ועוד..".

אשמח לשמוע איך היה :-)

ולכולנו שנה טובה ומתוקה!

#מעון #ישיבתצוות #פעילות #שנהטובה #שנהחדשה

663 צפיות0 תגובות
  • mail_box2
  • Facebook Social Icon
  • you_tube_icon
  • Pinterest Social Icon

© כל הזכויות שמורות לבית לגיל הרך

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now