ישיבת צוות /אסיפת הורים מרגשת ליום המשפחה


משפחה זו מילה עם משמעות עמוקה. משפחה זה מנעד של כל הרגשות, אהבה, תקוה, כאב, ציפיה, אכזבה, התרגשות וקרבה. מעל הכל משפחה היא קשר. לכבוד יום המשפחה אני מגישה לכם רעיון לפעילות מרגשת עם הצוות או ההורים. ניתן גם לשלב את ההורים והצוות יחד.

להורדה כקובץ ולהדפסה - לחצו כאן

מתי:

את הערב עורכים סביב יום המשפחה, בשעות הערב במעון. אם זו מסיבה לצוות אפשר גם בבית של אחת הבנות.

נושא המפגש:


המפגש מחבר אותנו לערכי המשפחה, למוטיבים שרצינו לקחת איתנו למשפחה שלנו.

במרוצת חיי היום יום אנחנו לא מספיקים לפעמים "לחשוב על הסיסמאות הגדולות" ואפילו לא לעשות את הברור מאליו- לחבק את הילד שלנו, לתת נשיקת לילה טוב גם לבת בית ספר שלנו, לצחוק איתם, לשחק, ולפעמים גם רק לשבת יחד לשולחן.

לכבוד יום המשפחה הכנתי פעילות בה ניזכר באמרות גדולות שיכולות להיות לנו תזכורת והשראה. נבחר לנו אימרה, סיסמה, ביטוי או פסוק ונעצב אותו באופן אומנותי. שיהיה לנו מגדלור בבית בבית או במעון.

ציוד למפגש:

  • אימרות שונות בנושא חינוך (בחרתי מהאינטרנט והדפסתי)

  • בריסטלים, קרטוני ביצוע, או קנווסים.

  • מגוון חומרי קישוט, צבעי אקריליק, טושי ארטליין, מדבקות מיוחדות, נצנצים ועוד...(לבחירתך)

אוכל:

אני מגישה במפגשים "קפה ועוגה". אם לוקחים את הרעיון לערב צוות אפשר לחלק את האוכל בין חברות הצוות וכל אחת מביאה מאכל/ משקה.

פתחתי את המפגש בהקדמה:

הודתי לכל ההורים שהשקיעו הגיעו ופתחתי בדברים שלי:

אמרתי להם שאני גאה בכל אחד ואחד מהם, שעומל ועובד קשה בשביל המשפחה, הילדים וגם בשביל שהוא יוכל להכיר את כוחותיו ויכולותיו, לצמוח איתם ולהטיב לכלל.

כולנו הורים עובדים. לכולנו לא קל השילוב הזה. שמעתי אמירה חכמה- שהיום החכמה היא לא לשלב בין עבודה לבית, אלא להפריד בניהם.

הוספתי שבעולמינו הנוכחי יש "בילבול עולמות" כל הזמן יש תחושה וציפיה מאיתנו לערבב את הכל, ולא לשים לרגע בצד את הנייד, העבודה, החדשות או העדכונים מהחברים או המשפחה.

וכאן אנחנו צריכים "להפריד עולמות". לדעת שדווקא בגלל שהזמן שלנו עם הילדים מוגבל, חשוב שהוא יהיה זמן איכות. זמן שאנחנו נותנים לעצמנו להנות מהילדים שלנו, שעבורם אנחנו טורחים כל כך הרבה.

אמרתי להורים ולצוות שהבאתי בערב הזה הזדמנות לכל אחד להתחבר לאימרה חינוכית שיכול להיות לו "מגדלור קטן". ושנדע את החשוב ביותר שאנו המגדלור של הילדים שלנו. שגם אם אנחנו לא מרגישים, הם מסתכלים עלינו ואנחנו מאירים להם את הדרך.

במהלך המפגש:

בחדר פוזרו סיסמאות, אמרות ופסוקים שונים בנושא חינוך וילדים. כל הורה מסתובב במרחב ובוחר אימרה שאליה הוא מתחבר.

ההורים פונים ולכתוב וליצור את האימרה על הקנווסים/בריסטולים והחומרים שהבאתי.

לאחר זמן מתאים מתכנסים יחד וכל הורה מספר למה בחר באימרה זו, ומספר איך היא מתחברת אליו, וכיצד זה משמש השראה עבורו. אצלי זה היה רגע של דיבוק חברים והקשבה אמיתית.

(אפשר גם להחליף את הסדר- קודם ההתכנסות ואחר כך היצירה).

בסיום:

בסוף הערב מודים לכולם על ההשתתפות, השיתוף וההקשבה. את האימרות שיצרו ההורים והצוות אפשר להניח בלובי ולאחר כמה ימים לחלק להורים לתלות בבית. שאר הורי המעון שמגיעים יום למחרת רואים את האווירה החינוכית והערכית שיש במעון (גם ראו שהפסידו :) ) .

תמונות מההכנות:

תמונות מהתערוכה בלובי:

ורד ונגרובר

יחד, למען הגיל הרך בישראל

vered@meonot.org | 052-5666169

#מעון #פעילות #נהלים #ישיבתצוות #הורים #מידע #חוויה #חגים #יוםהמשפחה #אסיפתהורים

36 צפיות0 תגובות
  • mail_box2
  • Facebook Social Icon
  • you_tube_icon
  • Pinterest Social Icon

© כל הזכויות שמורות לבית לגיל הרך

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now